Beştaş pırlanta kaç karat alınır? Kadınlar genellikle yüzüğün görüntüsü ve şıklığı ile ilgilense de mutlaka bilinmesi gereken konuların başında karat geliyor. Bu nedenle sizlere beştaş pırlantalar ve karat hakkında bazı detaylar verelim. Yüzüğün üstünde bulunan pırlantaların karatı fiyatı belirleyen en önemli faktör.

Beştaş Pırlanta Karat Miktarı 

Beştaş pırlanta kaç karat alınır? Pırlanta beştaşlarda ideal karat ölçüsü 0.40 ile 0.80 arasındadır. Pırlantanın karatı yükseldikçe fiyatı da aynı oranda yükselir, ayrıca fiyatın yükselmesi taşların kalitesine de bağlıdır. Üreticiler her bütçeye uygun olması nedeniyle farklı boyutlarda ve ebatlarda beştaş pırlantalar üretmektedir. 

Bu sayede kişiler fiyat ve bütçe analizi gerçekleştirdikten sonra almak istedikleri Beştaş Pırlantalara göz atabilirler. Beştaş pırlantalar daha çok beyaz altın üzerinde imal ediliyor, bu şekilde olan yüzükler daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. Hem gösteriş açısından çok daha ideal olması hem de insanların bu alandaki tercihlerinin daha yatkın olması nedeniyle beştaş pırlantalarda beyaz altın rengi çok daha fazla tercih edilir. 

Pırlanta Beştaş Yüzük 

Pırlanta beştaş yüzük modelleri herkesin beğenisi adına farklı modellerle üretilmektedir. Bu nedenle model çeşitliliğinden ötürü daha fazla insana ulaşılabiliyor. Altın her zaman değer kazanan bir değerli metal olduğu için takı ve mücevher kullanımında beştaş pırlantalar harika bir tercih oluyor.

Özel günlerinize daha fazla anlam yüklemek için pırlanta beştaş yüzükler oldukça ideal bir tercih olacaktır. Karat arttıkça fiyat artar bu nedenle bütçenizi belirledikten sonra pırlanta beştaş modellerine bakmanız daha mantıklı. Evlenme tekliflerinde tektaş pırlantaya alternatif olarak tercih edilen en iyi seçenek beştaş pırlantadır. Fakat beştaşın 0.20 karat altında olmamasına özen göstermelisiniz. Bu sayede ideal bir yüzük almış olursunuz. Sevdiğiniz insana hediye edeceğiniz bir beştaş pırlanta verebileceğiniz en güzel hediyelerden birisi. Bu sayede özel anlarınızı değerli bir mücevherle taçlandırmış olacaksınız.

Pırlanta Beştaş Yüzükler İçin Tıklayın