Beştaş pırlanta nasıl seçilir? Pırlanta beştaş almak isteyenlerin aklındaki temel soru genelde bu oluyor. Özellikle de erkekler yüzük ve pırlanta seçiminde oldukça titiz davranmakta. Bu yazımızda sizlere vereceğimiz ipüçları ile artık yüzük seçmek çok daha kolay olacak. Beştaş pırlanta seçimi nasıl olmalı? Tüm detayları ile sizlere anlatalım. 

Beştaş Pırlanta Nasıl Seçilir?

Satın alacağınız beştaş pırlantanın 0.40 ila 0.80 karat arasında olması son derece idealdir. Daha yüksek karatlı taşlarda farklı bir fiyat standardına yükselmeniz gerekmektedir. Beştaş pırlanta fiyatlarının esnek olduğunu düşünecek olursak öncelikle bütçe belirlemeniz doğru olacaktır. Bütçe sonrası kıyas ve araştırma yaparak doğru karat ve kalitede karar verebilirsiniz.

Sevdiğiniz kadına ürünü sürpriz olarak hediye edecekseniz gizlide olsa fikrini almakta fayda var. Bu sayede tam anlamıyla doğru tercih gerçekleştirecek ve beştaş pırlanta seçerken hata yapmayacaksınız. 

Beştaş Yüzük Fiyatları 

Beştaş yüzük fiyatları temelde karat miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Karat sonrası renk, berraklık, kesim gibi detaylar ön plana çıkar. Bunlar pırlantada 4C denilen detaylardır. Esasında tüm elmasların fiyatlarını belirleyen kısım özetle 4C’dir. Beştaş yüzüklerin ortalama bir karat ve kalitede 400$’dan başladığını söylemek mümkün. Ancak lüks kalite ve yüksek karatlı ürünlerin çok daha yüksek fiyatlara çıktığını söylememiz gerekiyor. Beğendiğiniz beştaş yüzük modeline bütçenize uygun olan karatta pırlantaları alarak hayal ettiğiniz beştaş pırlantaya sahip olabilirsiniz. Pırlanta beştaşlar ile ilgili fikir alıp güncel modelleri değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.

Pırlanta Beştaş Fiyatları İçin Tıklayın