Pırlanta Beştaş Yüzük Nedir? Bazı yüzük modelleri vardır ki manevi anlamlarıyla da ön plana çıkar. Bu yüzüklerin başında da beş taş yüzükleri geliyor. Hem ciddiyet sembolü hem de sevginin en temel objelerin den bir tanesi olan beştaş yüzükler son derece değerlidir. 

Bu yüzük türü evlenme teklifleri için tektaş pırlantanın alternatifi olabilen ürünlerden bir tanesidir. Yüzüklerin farklı anlamları bulunmaktadır. 3 taş ve 5 taş gibi yüzüklerin her birinin farklı anlamları vardır. Pırlanta beştaşlar evlilik alyansı yerine kullanılabilme özelliği ile birçok kadın tarafından tercih edilen yüzük modelleri arasına girmektedir. 

Beştaş Pırlanta Yüzüğün Anlamı Nedir? 

Beştaş yüzükler çoğu zaman evliliğin 5. yılının bitmesi ile birlikte yıldönümünde verilmektedir. Ancak günümüzde sadece bu dönemlerde değil evlilik tekliflerinde veya yıldönümlerinde de tercih ediliyor. 

3 taş tria yüzükler evliliğin ilk yıllarında tercih edilirken beştaş yüzükler ise evliliğin daha ilerleyen senelerinde verilmektedir. Beştaş Yüzük Nedir? Beştaş yüzüğün farklı anlamları vardır. Aşk, Sadakat, Mutluluk, Huzur ve Bereket anlamlarına gelmektedir. Eğer pırlanta beştaş yüzüğün en anlamlı şekilde verilmesini istiyorsanız mutlaka evliliğin 5. yılında vermelisiniz.

Beştaş Yüzük Fiyatları 

Beştaş yüzükler tektaş pırlantalar ile kıyaslandığında biraz daha uygun olduğu gözlemlenir. Örneğin aynı karat ve kalitede olan bir tektaş yüzük ile beştaşın fiyatı farklı olacaktır. Çünkü elmasın tek büyük bir parçada olması daima daha yüksek fiyat demektir. Bu sebeple pırlanta beştaşlar her anlamda avantajlı ve aynı zamanda oldukça şık bir mücevherdir. Pırlanta beştaş tektaş yüzük ile birlikte kullanılacaksa yüzük tasarımının birbirine uygun olması gerekmektedir. Pırlanta beştaş fiyatları satıcı firmaya göre değişkendir. Ancak ortalama kalite ve karatta bir beştaş 400 ile 1000 dolar arasında değişmektedir. Bütçenizi belirledikten sonra uygun olan modellere yönelmeniz gerekir. 

Pırlanta Beştaş Yüzükler İçin Tıklayın