Beştaş Yüzük Özellikleri Nelerdir? Beştaş pırlanta araştırılan bir mücevher türü ve satın almadan bilgi sahibi olmak önemli. Özellikle orta yaş kadınlar için beştaş pırlanta yüzükler çok daha fazla anlam ifade etmektedir çünkü dönem olarak kullanılacak en ideal takılardandır. Beş adet taşın yüzük üzerinde duruşu eşsiz ışıltısıyla farklılık katar. Böylece size kattığı zerafetle üzerinizde dikkat çekici olan en önemli detaylardan birisi haline gelir.

beştaş yüzük özellikleri nelerdir

Beştaş Yüzük Özellikleri Nelerdir?

Beştaş pırlantalar çoğu zaman 5 adet tamamen aynı ve aynı karattaki pırlantalı tasarımlarından oluşmaktadır. Evlilik alyansı yerine pırlanta alyans olarak tercih edilen bir takıdır. Oldukça derin ve büyük bir anlamı olan bir pırlanta modelidir. Özellikle evliliğin 5 yılında verildiğinde çok daha fazla anlam ifade etmektedir. Anlamı ise oldukça derindir, yüzük üzerinde bulunan 5 pırlanta aşkı, sadakati, huzur, mutluluğu ve bereketi temsil eder. Günümüzde pırlanta modellerinin çok daha fazla olması ile birlikte yüzük modeli seçerken zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz.

Beştaş yüzük üzerinde yer alan pırlantaların tamamı eşit boylarda tasarlanmaktadır. Böylece çok daha şık ve parıltılı bir görüntü ortaya çıkar. Estetik ve güzellik katacağı için pırlanta modellerinin bu özelliklere sahip olması gerekmektedir. Beştaş yüzükler çoğunlukla 14 ve 18 ayar değerinde beyaz ve sarı altın kullanılarak üretilir.

Beştaş yüzük modellerine olan ilgiden dolayı dönem dönem yeni modeller tasarlanarak piyasaya çıkartıldığını söylemek gerekiyor. Birbirinden harika tasarımlar ile yerli ve yabancı markalar beştaş yüzük modellerine farklı havalar katıyor. Bütçe ve model araştırması yaparak sizlerde elinizdeki bütçe ile en iyi beştaş pırlanta yüzüğe sahip olabilirsiniz.

Pırlanta Beştaş Yüzükler İçin Tıklayın