Hangi kesim pırlantalar daha güzeldir? Birçok kadının ve özellikle de ilk kez pırlanta alacak bir erkeğin kafasını karıştıran soruların başında bu geliyor. Pırlantalar değerli madenlerdir, farklı kesim modelleriyle birlikte beğeniyle kullanılan birçok kesim çeşitleri vardır. Bu nedenle sizin zevkinize en uygun olan kesim modelini seçerek pırlantanızı almalısınız. Sizlere hangi kesim pırlanta daha iyi ve pırlanta alırken mutlaka bilmeniz gerekenleri derledik. 

Günümüzde tek taş dendiği zaman akıllara çoğu zaman pırlantalar geliyor. Pırlanta tektaş modelleri zamanla güncellenerek yerini farklı tektaş modellerine bırakır. Bu model çeşitliliği, alacağınız tektaş kesimine uygun olan model bulmanıza da kolaylık sağlar. Günümüz çağına uygun modern şekilde üretilen pırlanta modelleri olduğu gibi modası bitmeyen klasik vintage pırlanta modellerinin olduğunu da belirtmek gerekiyor. 

Yuvarlak Kesim Pırlanta 

Yuvarlak pırlantalar dünya genelinde en fazla tercih edilen pırlantalardan bir tanesi satış durumlarına bakıldığı zaman yüzde 75’lik bir dilim ile yuvarlak kesim pırlantalar her zaman daha fazla insan tarafından tercih ediliyor. 

Pırlanta kesim 1919 yılından bu yana kullanılmaktadır. Şık görüntüsünün yanında en popüler kesim olması bu konudaki en etkili detay olarak öne çıkıyor. Yuvarlak pırlantanın üzerindeki ayna sayısı zamanla değişerek bugünkü son halini almıştır çünkü ilk tasarlanan modern kesim pırlanta değildir. Üzerinde bulunan 57 facetlik ayna sayısıyla kullanıcısına en ışıltılı görüntüyü veriyor.

Prenses Kesim Pırlanta 

Prenses kesim pırlantalar kare kesimi, şık ve ışıltılı görüntüsüyle oldukça dikkat çekiyor. Bu nedenle birçok kadın tarafından tercih edilmekte. Taşın üst kısmının yoğun bir şekilde parlaması oldukça etkili bir görüntü sergiliyor. Elde çok şık durması ve zarafet içermesi ile kadınlarında ilgisini çekiyor. Artık evlenme tekliflerinde prenses kesim pırlantalar kullanıcılar için harika bir alternatif konumunda. Sonuç olarak Hangi kesim pırlantalar daha güzeldir sorusuna cevap olarak prenses kesim pırlantayı’da ekleyebiliriz.

Damla Kesim ve Markiz Kesim 

Size farklılık katacak popülerliğini yitirmeyen bir pırlanta arıyorsanız Damla Kesim ve Markiz Kesim bunlardan biri. Diğer kesimler arasından öne çıkan alternatif kesim modelleri olarak gösterilebilir. Tektaş yüzük olarak kullanıldığında oldukça şık bir görüntü sunan bu kesim türü diğer modellerden daha farklı yapısı ile de ön plana çıkıyor. Bu tektaşları çok taşlı pırlanta modellerinde kullanarak kendiniz için daha dolgun bir mücevher satın alabilirsiniz.

Pırlanta Tektaş Ve Modelleri İçin Tıklayın