morganit yüzüklerMorganit yüzükler tarzına sıradışı bir dokunuş yapmak isteyenlere hitap ediyor. Küpe ve kolyelerde de kendine yer bulan morganit taşı hayran bırakan ışıltısıyla göz kamaştırıyor. 

Son yılların trendi morganit taşlı takılar nişan, evlilik teklifi ve düğünler için harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle özel günlerde ortama damga vuracak bir kombin oluşturmayı arzu edenler yine morganit taşlı takılara ve aksesuarlara yöneliyor. 

Pembe ve şeftali pembe ton morganit gibi çeşitlerle karşımıza çıkan bu değerli taş, pırlanta ile birbirine çok yakışıyor. Böylelikle morganitin soft rengi ile birlikte pırlantanın göz dolduran parıltısı harika bir denge kuruyor.

Morganit Taşı Nedir? 

Orijinal ismi ‘Morganitte’ olarak bilinen bu taş, özellikle Brezilya’da yaygın olarak bulunan kıymetli bir taştır. Kullanıldığı mücevherlerin göz alıcı şekilde parlaklığını artıran bu taş, bütün kombinlerle hayranlık uyandıran bir âhenk sergilemeyi başarır. Bu nedenle pırlantalı ürünlerin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır.

Morganit Taşı Özellikleri Nelerdir? morganit yüzükler

Doğada; beyaz, yeşil, altın sarısı, pembe, mavi ve yeşil renklerde bulunan bu taş, Beril taş ailesine mensuptur. İşte nâdide morganit taşının özellikleri: 

 • Doğadan piramit ve prizmatik kristaller hâlinde elde edilir. 
 • Aşkı sembolize eder. Güzelliğin ve gücün simgesi olarak kabul edilir. 
 • Pozitif enerji yaydığına inanılır. 
 • Farklı açılardan bakıldığı zaman taşın üzerinde birden fazla renk görünür.
 • Isıya duyarlı olduğu için bu taşın ânî sıcaklık değişikliklerinden korunması lâzımdır. 
 • Bakımı kolaydır. Fakat temizlenirken sabun ve benzeri maddeler kullanılmamalıdır. Çamaşır suyundan, deterjanlardan ve ağartıcı ürünlerden kaçınmalısınız çünkü taşın matlaşmasına ya da çizilmesine yol açar.

Morganit Taşı Ne İşe Yarar? 

Bu taşın çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği yönünde bir inanış vardır. Ancak bilimsel bir dayanağı bulunmamaktadır. Kullananların çoğu taşın bu şekilde etkileri olduğunu gözleme dayalı söylemektedir. 

morganit yüzükler

Morganit taşı neye iyi gelir? sorusunun cevabında şu hastalıklar sıralanır: 

 • Baş dönmesi, 
 • Kalp rahatsızlıkları, 
 • Amfizem, 
 • Tüberküloz, 
 • Astım, 
 • Akciğer tıkanıklığı, 
 • İktidarsızlık vb. 

Seçkin Vintage Morganit Pırlanta Yüzükler Star Kuyumculuk’ta

Morganit taşlı birbirinden güzel modellere sizler için hazırladık. Vintage morganit yüzük modelleri ile beraber özel tasarım ve tektaş morganit yüzükler de bu geniş yelpazede kendine yer buluyor. Morganit taşlarda oval kesim çok şık göründüğünden yüzükler de sıklıkla tercih sebebi oluyor ancak farklı kesimlerde oldukça tercih edilmekte.

Naturel/doğal, kusursuz kaliteli taşlarla üretilen bu yüzükler size ve sevdiklerinize ışıl ışıl bir görünüm armağan etmek için hazır! 

Siz de morganit yüzük çeşitleri arasından dilediğinizi tercih edip kolayca sipariş verebilirsiniz. Kaliteli işçilikle ortaya çıkan bu ürünlerle stilinizi en etkili şekilde yansıtmanın tadını çıkarabilirsiniz. 

İstediğiniz ürün doğrultusunda morganit taşlı yüzük çeşitleri için ürünlerimizi inceleyip siparişinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendinize özgün olmasını istediğiniz bir ürün varsa bizlerle paylaşıp hayalinizdeki ürüne sahip olabilirsiniz.

Pırlanta Morganit Yüzükler İçin Tıklayın