Oval Pırlanta Farkı Nedir? Elmasların elips şeklinde kesilmesiyle elde ediliyor. Bu pırlantalarda 58 faset (yüzey) bulunuyor. 

Oval pırlanta büyüleyici güzelliğe sahiptir. Bu nedenle kadınlar için öne çıkan harika bir mücevherdir.. Uygun ölçülerde kesilen oval pırlanta büyük bir görüntüye kavuşup kullanıcısına güzelliğiyle eşsiz bir deneyim sunar. Oval Pırlantalar tektaş yüzüklerde de sıklıkla karşımıza çıkar. Küçük parmaklı kadınlar için de güzel bir seçenek çünkü parmaklarınızda şeklinden dolayı daha dolgun gözükür.

oval pırlanta farkı nedir

Işığı ve kıvrımlı çizgileriyle dikkat çeken oval pırlanta, yuvarlak pırlantadan sonra en çok tercih edilen kesimdir. Yuvarlak kesimi andıran, onun gibi parlak olan oval pırlanta, farklılık arayanlara hitap ediyor. 

Özgün tasarımlarla üretilen en güzel oval kesim pırlantalara Star Kuyumculuk kalite farkını ortaya koyarak sizlerle buluşturuyor.

Oval Pırlanta Farkı Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

  • Elmasın en popüler fantezi kesim modelleri içinde yer alır ve elips şeklindedir.
  • Yuvarlak kesime yakındır. Estetik tasarımıyla göz doldururken işlevsel yapısıyla ömür boyu kullanım imkânı sunar. 
  • Parmakların daha zarif görünmesini sağlar. Özellikle parmaklarınız ince ve uzun ise, oval pırlanta yüzük ile bu özelliğinizi daha da öne çıkarabilirsiniz. 
  • Modern çizgileri klasik tarzın esintileriyle birleştiren bu model kullanıldığı her kombine çok yakışır. 
  • Pek çok yüzük modeliyle kolaylıkla uyum sağlar çünkü genel olarak zarif modellerle öne çıkar.
  • Oval pırlanta, tektaş modellerinde kullanılabildiği gibi, çok taşlı yüzüklerde de tercih edilir. Fakat çok taşlı modellerin merkezindeki büyük taş, diğer minik taşlarla uyum sergilemelidir. Orta taşa uygun ideal boyutlarda olmalıdır ve merkezdeki taş minimal taşlar tarafından gölgelenmemelidir.

Oval Pırlanta Tektaşlar İçin Tıklayın