Oval pırlanta tektaşlar elips şeklinde olup pırlantada, fantezi kesim pırlanta modellerine dahil olan tektaşlardandır.
Oval pırlantalar estetik bir görüntüye sahiptir. Üstelik birçok ürün modelleriyle birlikte kullanılabilir. Örneğin almak isteyeceğiniz takı setlerinde.
Son yıllarda fantezi kesim pırlantalara olan ilgi artmıştır. Bu nedenle artık oval pırlanta tektaşlar günümüz trend pırlanta modelleri arasında yerini almaktadır.
Oval pırlantalar daha çok tektaş pırlanta modellerinde kullanılıyor ancak çok taşlı pırlanta modellerinde de kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken detay çok taşlı tektaş modeli kullanırken  merkezdeki tektaşa boyut uygunluğu olmasıdır. Bu yüzden kullanılacak minimal pırlantaların merkezdeki tektaşın boyutunu boğup baskılamaması gerekir.

Oval Pırlanta Tektaş Hakkında

Oval pırlanta tektaşınız çok taşlı olacak ise önemli olan merkezde bulunan büyük taştır.
Yüzük üzerinde büyük taşa eşlik eden minimal küçük taşların maddi ve görsel değeri vardır. Ancak pırlanta mücevherat ürünlerinde tek büyük parçanın karatı ürün değerini  belirleyen en önemli faktördür.
Örneğin 1 karatlık oval pırlanta tektaşın, minimal taşlarla bir araya gelerek oluşturacağı 1 karatlık değer arasında ciddi fiyat farklılığı söz konusudur.
Oval bir tektaş pırlantaya sahipseniz alacağınız kolye ve küpelerinizin aynı kesim taşlardan olmasını tavsiye ederiz. Böylece takılarınız aynı kesim taşlardan oluşacağı için uyum içerisinde harika bir görüntü verecektir. Farklı taş kombinleri kullanılarak size özel üretilicek bir mücevher kendinize vereceğiniz harika bir ödül olacak.

 

Oval Pırlanta Özellikleri

Görsellikten kastedilen durum taşın kesim modeliyle ilgilidir başka bir deyişle taş kesimlerinin uygunluğudur. Taş üzerinde bulunan ayna sayısı görünüşünde farklı ışık süzmeleri yaratır.
Oval kesim tektaş pırlantalardan bütçenize en uygun taş boyut ve kalitesini belirleyerek satın alabilirsiniz çünkü tercihlerinizi  kolaylaştırmak için buradayız.
Ürün üretim aşamasında kaliteli işçilikler sayesinde tektaşınızın eşsiz görüntüsü olacak. Bununla birlikte satış sonrası mücevherinize dair birçok avantaja sahipsiniz. Mücevheriniz talep ettiğiniz şekilde size özel olacak. Üstelik arzu ettiğiniz ürün için ayrıca talebinizi iletebilirsiniz. Kendi adınıza özgün bir tektaş sahibi olmak için hayallerinizi ertelemeyin.

Sertifikalı oval pırlanta tektaş çeşitlerimizi görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Oval Pırlanta Tektaşlar İçin Tıklayın