Pırlanta suyolu bileklik geçmişten günümüze kadar kadınlar tarafından beğeniyle tercih edilen takılar arasındadır.
Pırlanta suyolu bileklikler birbiri ardına dizilen taşların eşsiz ışık oyunlarıyla göz kamaştırıyor. Özel günlerde vazgeçilmez bir klasik ve aynı zamanda kadınlar için takıdan öte bir tutku niteliğinde.

Suyolu Bileklik

Suyolu bilekliklerde birçok pırlanta birbiri ardına dizilidir. Taşların kalitesinde sapma olmaması gerekir. Bu nedenle; karat, renk, kesim, berraklık kalitesi, gibi detayların birbirine yakın seviyede olması gerektiğini unutmamalısınız.
Çünkü satın almak istediğiniz pırlanta suyolu bileklik birbiri ardına dizilen pırlantalı bir ürün olduğundan taşlarda olabilecek genel kalite farklılıkları daha fazla göz alabileceği için üründen almanız gereken görsel kalitede düşüş sağlayacaktır.

pırlanta suyolu bileklik

Pırlanta Suyolu Bileklik Çeşitleri

Suyolu bilekliklerin tasarımı farklı yaratıcı uygulamalar ile çoğaltılmıştır.
Farklı model çeşitlerinin oluşturulmasında taş adet ve boyutlarının bir önemi yoktur.
Kullandığınız bileklik modeline bağlı olarak taşlarınız daha büyük yada küçük görünür. Bu nedenle temel kural almış olduğunuz taş boyutlarına göre uygun olan bileklik modelini doğru seçmek olmalı.
Suyolu pırlanta bilekliklerde taşları tutan kısımları ince ve kalın tırnak olarak tercih edebilirsiniz.
Tasarım farklılığı katmak amacıyla taşı tutan tırnakların yapıları yuvarlak, kare, kalp, pırlantanın markiz kesim ve daha farklı şekillerinde tasarlanmıştır. İlgi çeken, zarif, size fark katacak görünümlü bir bileklik sahibi olmak tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlar.

Blekliklerde Altın Ayar Seçimi

Kullanıcılar suyolu bilekliklerde renk tercihini çoğunlukla beyaz altın rengi yönünde yapmaktadır. Bunun sebebi beyaz altının suyolu bileklik ve suyolu setlerde daha şık gözükmesidir. Altın renk seçenekleri arasında sarı ve kırmızı altın renk seçenekleri kalan iki tercihdir.
Altın ayarında 14 ve 18 ayar daha çok kullanılan iki seçenektir.
Ayrıca 8 ayar altın da kullanılabilir, 8 ayar kullanımındaki amaç maliyetleri düşürmektir.
Altın ayarı yükseldikçe altının özgül ağırlığının değişkenliğinden ötürü ağırlığı artarak gram ve dolayısıyla fiyatı etkileyecektir.
Taş boyutuna göre tercih edilen bileklik modeli önemli bir detaydır.
Aynı zamanda iyi bir işçilikle, seçtiğiniz taş karatı ve bileklik modeli harika bir görünümde olacaktır.
Arzu ettiğiniz taş karatı için suyolu bileklik modelinizi beğenip hayalinizdeki bilekliğe sahip olabilirsiniz.

Pırlanta Suyolu Bileklikler İçin Tıklayın