Prenses Kesim Pırlanta Nedir? Eşsiz ışıltısıyla göz kamaştıran elmasın bu kesim modeli kullanıcısına sıradışı bir deneyim sunuyor. Bu kesim tarzına sahip pırlanta yüzüklere başka taşlar da eklenebiliyor. Örneğin; yakut, safir ve zümrüt bunlardan bazıları. 

Yuvarlak kesimden sonra en çok tercih edilen taşlardan olan prenses kesim pırlanta yüzükler; doğum günü ve evlilik teklifleri için hediye arayanlara başrolü oynuyor. 

Prenses Kesim Pırlanta

Prenses Kesim Pırlanta Nedir? Pırlanta satın alırken dikkat edilecek konulardan biri hangi kesim modelini tercih edeceğinizdir. Pırlanta kolye, yüzük ve benzeri takılarda kesim tarzı fiyatı doğrudan etkiliyor. 

Malum olduğu üzere pırlanta, doğal elmastan yapılıyor. Elmasın işlenmiş (yuvarlak kesim) hâline pırlanta deniyor. 

Bu süreçte elmasa farklı şekiller veriliyor. Bu da pırlantaların kesim tarzı olarak ifade ediliyor. Ancak kesim dendiği zaman kesim kalitesi ve kesim şeklini birbirinden ayırmak da önemli.

En bilinen pırlanta kesim şekillerinden bazıları şöyle: 

 • Yuvarlak 
 • Damla 
 • Yastık (Cushion) 
 • Oval 
 • Baget 
 • Zümrüt 
 • Prenses

Pırlantada kesim oranları; pırlantanın berraklığına, ışıltısına, parlaklığına doğrudan etki ediyor. Pırlantada simetri, düzgün bir kesim ile sağlanıyor. Pırlantanın ışıl ışıl ve canlı gözükmesi, kesimin iyi yapılmasına bağlı. Elmasların ne çok yassı, ne çok derin kesilmemesi gerekiyor bu nedenle kesim için kaliteden sonraki en önemli kısım diyebiliriz.

Öte yandan iyi kesilmiş pırlantalar, kendisiyle aynı ağırlığa sahip pırlantalardan daha büyük görünüyor. Bu da kesim tarzının önemini ortaya koyan bir başka detay.prenses kesim pırlanta nedir

Prenses kesim pırlanta ise, yuvarlak kesimden sonra en fazla tercih edilen modellerden birisi. Bilhassa tektaş yüzüklerin üretiminde bu fantezi kesim tarzından yararlanılıyor. Evlilik yüzüklerinin favori seçimlerinden biri olan Prenses kesim pırlantalar, her tarza ve bütçeye hitap etmeyi başarıyor. 

Prenses Pırlantaların Özellikleri 

 • Işığı çok iyi yansıtır. 
 • Modern bir görünüm sunar. Yoğun bir ışıltısı vardır. 
 • Yüzey (faset) sayısı çoktur.
 • Sivri kenarlara ve keskin hatlara sahiptir. 
 • Soyluluğu, asaleti çağrıştırır. 
 • Dikdörtgen ve kare formları mevcuttur. Öteki pırlantaların ışıltısı ve rengi ağırlıklı olarak, pırlanta merkezinde toplanır. Oysa Prenses kesim pırlanta yüzük modelleri, ışıltısını her bir köşesinde ayrı ayrı gösterir.

En Güzel Prenses Kesim Pırlanta Çeşitleri 

Kendinize eşsiz bir yüzük hediye etmek ve ışıltısıyla size enerji katacak bir mücevhere sahip olmak istemezmisiniz? Öyleyse Prenses kesim pırlantaların farkını deneyimlemek için daha fazla beklemeyin. Işıltısıyla büyüleyen, gündelik olarak da kullanışlı olan bu ürünler, Star Kuyumculuk’ta sizi bekliyor. 

Sevgilinize, eşinize, kız kardeşinize, arkadaşınıza, annenize veya kendinize… Muazzam parlaklığı benzersiz tasarım ve ince işçilikle bir araya getiren bu modeller, romantik bir hediye arayanlar için biçilmiş kaftan. Çünkü hem şık, hemde bütçeniz için uygun modelleri daha kolay temin edebilirsiniz.

Günlük hayatta, ofis şıklığında, özel davetlerde kombinlerinize değişik bir hava katacak olan Prenses kesim pırlanta yüzükler, her zaman ilgiyi üzerinizde toplayacak. İhtişamlı görünümüyle lüks sevenlerin vazgeçilmezi bu takılar, her daim zarif bir duruş sergilemek isteyenlere göre!  Siz de Prenses kesim tektaş modelleri arasından dilediğinizi seçerek kolayca sipariş verebilirsiniz.

Prenses Kesim Tektaşlar İçin Tıklayın