Pırlanta suyolu bileklikler geçmişten günümüze kadar kadınlar tarafından beğeniyle tercih edilen takılar arasındadır.
Pırlanta suyolu bileklikler eşsiz ışığı ve şık görüntüsü nedeniyle kadınlar için özel günlerin vazgeçilmezleri arasındadır.

Satın alacağınız pırlanta suyolu bileklikte birçok pırlantanın birlikte kullanılmış olmasından dolayı kullanılan taşların; karat, renk, kesim, berraklık kalitesini, yani 4C dediğimiz kavramların birbirine mümkün olduğu kadar yakın olması gerektiğini unutmamalısınız.
Çünkü satın almak istediğiniz pırlanta suyolu bileklik birbiri ardına dizilen pırlantalı bir ürün olduğundan taşlarda olabilecek genel kalite farklılıkları daha fazla göz alabileceği için üründen almanız gereken görsel kalitede düşüş sağlayacaktır.

suyolu bileklikler

Suyolu Bileklik Çeşitleri

Suyolu bilekliklerin tasarımı farklı yaratıcı uygulamalar ile çeşitlendirilmektedir. Farklı model çeşitlerinin oluşturulmasında taş adet ve boyutlarının bir önemi yoktur.
Fakat bileklik modeli önemlidir, çünkü taşlarınızı tercih ettiğiniz model en iyi şekilde gösterecektir. Kullandığınız model suyolu mücevherinizin görüntüsünü ciddi oranda etkiler. Bu nedenle pırlanta suyolu bileklik için taş boyutuna uygun model seçilmelidir. Suyolu pırlanta bilekliklerde taşları tutan kısım ince ve kalın tırnak olarak değişir. Tasarım farklılığı katmak amacıyla taşı tutan tırnakların yapıları şarnel, kare, kalp, gibi pırlantanın farklı kesim şekilleri kullanılmıştır.

Suyolu Bileklik Ayar Seçimi

Suyolu pırlanta bilekliklerde beyaz altının daha olması nedeniyle daha çok beyaz altın tercih edilmektedir.
Altın renk seçenekleri arasında sarı ve kırmızı altın olarak iki renk seçeneği daha mevcuttur.
Altın ayarında 14 ve 18 ayar daha çok kullanılan iki seçenektir.
Kullanılabilen diğer altın ayarı 8 ayar’dır. 8 ayar kullanmanın nedeni altın ayarının ürün maliyetine etkisini azaltmak içindir.
Altın ayarı yükseldikçe altının özgül ağırlığı değişerek ağırlığı yükselir. Bu nedenle fiyatını etkileyen bir detay haline gelir.
Pırlanta boyutuna göre tercih edilen bileklik modeli önemlidir. Taşlar kaliteli bir işçilikle ürün üzerinde çok şık duracak ve kullanılan pırlantalar mücevherinizi göz alıcı bir güzelliğe kavuşturacaktır.

Pırlanta Suyolu Bileklikler İçin Tıklayın