Pırlantanın geçmişten günümüze kadar beğeni ile kullanılmış model çeşitleri mevcuttur.
Ürün modelleri kendi dönemlerinde trend oluşturmuştur.
Bazıları günümüze kadar gelmiş ve halen kullanılmaktadır, bazıları ise kullanım ömürlerini ait oldukları dönemlerde tamamlamıştır. Ürün modellerinin trendinin tamamlanması farklı ürün modeli arayışı ve yeni ürün modellerinin piyasaya çıkması ile doğrudan ilgilidir.

Tamtur Pırlanta Yüzük

Tamtur pırlanta yüzük model tasarımı da belirli bir geçmişe sahip pırlantalı ürün modelidir, ilk tasarım yapılan dönemden sonra günümüze kadar birçok formda üretilip çoğaltılmıştır.
Model çeşitliliği bakımından kullanıcıların tercih edebileceği birçok tamtur pırlanta modeli bulunmakta, tasarımcıların farklılık katarak ürettikleri modeller zamanla piyasaya çıkmaya devam etmektedir.
Tamtur pırlanta yüzük, tamtur pırlanta alyans olarak da kullanılmaktadır, bunun nedeni evlilik alyansının yerine kullanılabilmesidir.

Tamtur Pırlanta Modelleri ve Fiyat Bilgisi İçin Tıklayın…

Tamtur Pırlanta Modelleri

Tamtur pırlanta yüzük genellikle yuvarlak pırlanta taşlar ile birlikte üretilir, fakat yine farklı seçenek sunumları amaçlanarak baget tamtur yüzük, oval tamtur yüzük, markiz, tamtur yüzük ve daha farklı taş kesim şekillerine göre model çeşitleri mevcuttur.Tamtur pırlanta, takı çeşidi olarak sadece yüzük ile sınırlandırılmamıştır.
Tamtur pırlanta bileklik, tamtur pırlanta gerdanlık, tamtur pırlanta küpe gibi takı çeşitlerine uyarlamalar yapılmıştır, bu model çeşitlerinde çoklu minimal pırlanta taşlarda çoğunlukla kullanılmış olsa da, kullanılan taşlar ile birlikte ürünlerde tamtur takı görselinin yaratılması amaçlanmıştır.

Tamtur pırlanta yüzüklerin hepsinde kullanılmak istenen taş boylarına göre üretim sağlanabilir.
Taş kesim şekilleri fantezi pırlanta kesim modelleri de dahil, daha küçük karat yada tercihinize göre istediğiniz karat ağırlığına kadar yapılabilir. Daha önce bahsettiğimiz gibi çoklu taş kullanılan ürünlerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan her bir pırlanta taşın birbirine eşdeğer seviye yada birbirine yakın olmasıdır.
Renk kriteri kalitede birbirine yakın olmasındaki birinci kural, berraklık kriteri ikinci aşamada dikkat edilmesi gereken adımdır.

Tamtur Pırlanta Tavsiyeler

Bu verilerin dışında yine önemli olan bir detay tamtur pırlanta yüzük, suyolu pırlanta gibi taşları sıralı bir şekilde devam eden pırlantalı ürün modellerinde kullanılan taşların kesim verileridir.
Çünkü kesim kriterinin karşılığında almış olduğu değer farkı her bir taşta birbirine yakın olmadığı zaman tamtur pırlanta yüzük gibi ürünlerde görselliğe negatif etki edebilir.
Ayrıca sayfamızda bulunan pırlantada 4C kısmını ziyaret edip detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Tamtur pırlanta yüzük modellerinde trende uygun en yeni, zarif, şık ürün modellerini görüp değerlendirmek ve fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.