Tektaş pırlanta modelleri günümüzde karşımıza yüzlerce seçenek ile çıkmaktadır. Tektaş pırlantalar taşıdığı  önem sebebi ile hem maddi hem de manevi değer taşımaktadır. Pırlanta son derece pahalı ve değerli bir taş olduğundan, satın alım sürecinin büyük hassasiyet gerektirmesi gayet doğal. Hangi kriterlerin önemli olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. 

Yakut, Safir, Elmas gibi değerli taşlardan yapılan takılar kadınlar için her zaman özeldir. Özellikle tek taş yüzüğün yeri kadınlar için ayrı bir önem arz etmektedir. Kadınlara göre tektaş yüzük sevginin ve sadakatin sembolü olarak nitelendirildiği için yüzyıllardır çok değerli bir takı türü olarak bilinmektedir.

Tektaş Pırlantalar Ve Modelleri

  • Frenk Tasarım Tektaşlar

Frenk Tasarım Tektaşlar günümüzde hem göz alıcı hem de sadeliği ile şıklığı bir araya getirmiş bir modeldir. Frenk tasarıma sahip tektaşlar birçok alanda en beğenilen olmaya devam etmektedir.

Frenk tasarım modeller için Pırlanta Tektaş Yüzükler kategorimizi ziyaret edebilir, istediğiniz model üzerinden karat ve oran seçimi yaparak satın alabilirsiniz. Sizler de Frenk tasarım bir tektaş sahibi olmak istiyorsanız Star Kuyumculuk güvencesi ile onlarca farklı model arasından kendinize uygun ve beğendiğinizi seçebilirsiniz.

 

 

  • V Tırnak Tektaşlar

Tektaş pırlanta modelleri, V Tırnak tektaşlar günümüzde hem sadeliği hem de şıklığı ile bilinen en modern tektaşlardır. V Tırnak tektaşalr birçok karat büyüklüğüne uyumlu, renkli taşlarla göz alıcı hale gelebilen sade ve alışılagelmiş bir tasarıma sahiptir.

Bu modeller genelde tektaş yüzük severlerin vazgeçilmezi olamaya devam etmektedir. Bu olayın sebebi uzaktan bakıldığında bile bir tektaş olduğunu klasik tasarımı ile belli etmesidir.

  • 6 Tırnak Tektaşlar

6 Tırnak tektaşlar daha çok, tektaşın çevresinde onu yarısına kadar özel bir yapıya sahiptir. Genel olarak bu görüntü yüzüğü daha iri ve yapılı göstermektedir. Yüksek karat 6 Tırnak tektaşlar elit kesimlere hitap ettiği gibi uygun fiyatlara da bulunmaktadır.

Tektaş pırlanta modelleri Özellikle bu modellerin uygun fiyatlara erişebileceği ve kendini daha büyük gösteren bir yapıya sahip olduğunu unutmamak lazım.  Sizlerde bu göz alıcı ve ihtişamlı 6 tırnak tektaşlara sahip olabilir ve tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Farklı Kesim Modeller

  • Yuvarlak ve Prenses Elmas Kesimleri 

Elmas seven insanlar genellikle en fazla yuvarlak kesim ve sahip olan tek taş modelleri sevmektedir. Yuvarlak kesimler her zaman çok daha elit bir görüntü içerisinde olduğu için daha fazla insanın tercih etmesini sağlıyor. Özellikle dünya nüfusuna bakıldığı zaman yüzde 75’lik kısım yuvarlak kesim pırlanta tercih etmektedir. 

 

 

  • Damla Kesim ve Markiz Kesim 

Popüler ve her zaman şık bir görüntü elde etmek istediğiniz bir yüzük arıyorsanız damla kesim ve Markiz kesim adı verilen Elmas kesimleri kesinlikle en ideal türlerden bir tanesi olacaktır. Özellikle damla kesim gözyaşı kesim olarak da biliniyor.