Tektaş pırlanta modelleri günümüzde karşımıza yüzlerce seçenek ile çıkmaktadır. Tektaş pırlantalar taşıdığı önem sebebi ile hem maddi hem de manevi değer taşımaktadır. Pırlanta pahalı ve değerli bir taş olduğundan, satın alım sürecinin büyük hassasiyet gerektirmesi gayet doğal. Hangi kriterlerin önemli olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. 

Yakut, Safir, Elmas, Zümrüt gibi değerli taşlardan yapılan takılar kadınlar için her zaman özeldir. Özellikle tek taş yüzüğün yeri kadınlar için ayrı bir önem arz etmektedir. Kadınlara göre tektaş yüzük sevginin ve sadakatin sembolü olarak nitelendirildiği için alınabilecek en özel takı olarak bilinir.

Tektaş Pırlantalar Ve Modelleri

Klasik Tasarım Tektaşlar hem göz alıcı hem de sadeliği ile şıklığı bir araya getirmiş bir modeldir. Bu tasarıma sahip tektaşlar birçok alanda en beğenilen olmaya devam etmektedir.

Klasik tasarım modeller için Pırlanta Tektaş Yüzükler kategorimizi ziyaret edip, istediğiniz model ve karat bilgisini bizimle paylaşarak alışverişinizi yapabilirsiniz.

  • V Tırnak Tektaşlar

Tektaş pırlanta modelleri, V Tırnak tektaşlar hem sadeliği hem de şıklığı ile bilinen en modern tektaşlardır. V Tırnak tektaşlar birçok karat büyüklüğüne uyumlu, sade ve alışılagelmiş bir tasarıma sahiptir. Bu modeller genelde tektaş yüzük severlerin vazgeçilmezi olmaktadır. Çünkü bunun sebebi uzaktan bakıldığında bile yüzüğünüzün bir tektaş olduğunu klasik tasarımı ile belli etmesidir.

  • 6 Tırnak Tektaşlar

6 Tırnak tektaşlar yüzüğün görüntüsünü daha iri ve yapılı göstermektedir. Bu nedenle büyük karatlı tektaşlarda tercih edililmektedir. Örneğin 1 karat ve üstü gibi. 6 Tırnak tektaşlar elit kesimlere hitap ettiği gibi uygun fiyatlara da bulunmaktadır. Ayrıca daha küçük boy tektaşlarda kendini daha büyük gösteren bir yapıya sahip olduğunu unutmamak lazım. Sizlerde bu göz alıcı 6 tırnak tektaşlara sahip olabilir ve tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

  • Damla Kesim ve Markiz Kesim 

Eğer klasik yuvarlak kesim pırlantaya alternatif bir arayış içindeyseniz oldukça şık bir görüntüye sahip olan Damla ve Markiz kesim adı verilen Elmas kesimleri sizler için harika bir seçenektir.

Pırlanta Tektaş Modelleri İçin Tıklayın