Zümrüt kolye modelleri, asil ve ışıltılı görünümüyle her kadının favorisi olmayı başarıyor. Zarafeti boynunda taşımak isteyenlerin tercihi zümrüt kolye çeşitleri, en şık mücevherlerden biri olarak önemini hiç kaybetmiyor. Mavi, kırmızı ve farklı renklerin değişik tonlarıyla tarzınızı yansıtacak bu kolye, en romantik hediyeler arasındaki yerini de her daim koruyor. 

Zümrüt Kolye

En değerli taşlardan biri olan zümrüt; bileklik, küpe, yüzük ve benzeri takılarda olduğu gibi kolyelerde de ihtişamını sergiliyor. Sade zümrüt kolyeler dahi parlaklığıyla göz kamaştırırken, rengârenk zümrüt kolyelerin nasıl büyülediğini izaha gerek yok. 

Çünkü zengin model skalası ve doğallıktan gelen görkemiyle bu kolyeler, tüm kombinleri eşsiz görünümüyle tamamlıyor. Neredeyse her kıyafete yakışan zümrüt kolyeler, başka bir aksesuara ihtiyaç bırakmıyor. Çünkü taşın doğal güzelliği başlıbaşına şıklığınıza katkıda bulunuyor. Bu sebeple sizde akıllarda kalacak eşsiz bir görüntüye yol açıyor.

zümrüt kolye

Zümrüt Taşının Özellikleri Nelerdir? 

‘Sadakat’, ‘Sezgi’ veya ‘Emerald’ taşı diye de bilinen zümrüt taşı aşk ve duyarlılık taşıdır. Başlıca özellikleri şöyle sıralanır;

 • Şifalı bir taştır, bu nedenle geçmişten bugüne çeşitli ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmıştır. 
 • Güzellik ve aşk Tanrıçası olarak kabul edilen Venüs’ün taşıdır. 
 • Zenginliği simgeler. 
 • Kırılgan ve yumuşak bir yapısı vardır. 
 • Yaydığı yeşil ışıkla zihni dinlendirici etkiye sahiptir.
 • Yaşama sevinci verdiği söylenir ve sevgiyi artırdığı rivâyet edilir. 
 • Negatif enerjiyi nötralize eder. Bu nedenle zümrüt taşı kullanıcısına pozitif enerji yükleyen bir değerli taştır.

Zümrüt Kolye Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Bu göz kamaştıran takılar ilk günkü hâlini korusun istiyorsanız, zümrüt kolye kullanımı sırasında şunlara özen gösterin: 

 • Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Aksi takdirde –hafif olsa bile- renk değişimi gözlemleyebilirsiniz. 
 • Başka takı ve aksesuarlara temas ettirmeden, kendi özel kutusunda saklayın. Çünkü zümrüt hassas bir taştır ve bu nedenle taşın çizilip hasar görmesi yüksek ihtimaldir.
 • Temizliğini, bakımını düzenli olarak gerçekleştirin. Bunu yaparken doğal ürünler tercih edin. Taşlara zarar verecek  kimyasal maddelerden uzak durun.

En Yeni Pırlanta Zümrüt Kolye Modelleri 

Sertifikalı pırlanta üreticisi olan firmamız, zümrütün heybetini pırlantanın dayanılmaz cazibesiyle buluşturuyor. Uzun ömürlü ve pratik kullanımıyla avantaj sağlayan bu kolyeler, insan sağlığına zararlı hiçbir madde barındırmıyor. 

O yüzden farklı cilt tiplerine sahip herkes için en uygun olan  zümrütlü mücevherleri firmamızdan bulabilirsiniz. Teninize değdiği zaman asla alerjik reaksiyona yol açmayacak bu kolyelerin şıklığı ve kolay kullanımı üstün kalitesinden kaynaklanıyor. Doğru mücevheri tercih ederek sevdiğiniz kadına karşı duyduğunuz tutkuyu ve aşkı en iyi biçimde gösterebilirsiniz.

Zümrüt Kolye Fiyatları 

Bu ürünlerde fiyatlandırmayı aşağıdaki faktörler etkiliyor: 

 • Zümrüt kolyedeki taşların cinsi, ağırlığı, kalitesi, büyüklüğü, berraklığı ve kalınlığı, 
 • Kolye rengi, 
 • Marka, model ve tasarım seçenekleri, 
 • Taşların kesim şekli vb. 

Tüm bu unsurların yüksek maliyete yol açmasını sınırlayan firmamız kalitenin uygun fiyata da satın alınabileceğini kanıtlıyor. Kendiniz ve sevdikleriniz için paha biçilemez hediyelerden biri olan zümrüt kolyeler, ekonomik fiyatlandırmasıyla alıcılarına ulaşıyor. 

Öyleyse stilinizi pırlanta zümrüt kolye ile taçlandırmanın tam sırası!

Pırlanta Zümrüt Kolye Ve Mücevherler İçin Tıklayın